Św Jan Paweł II - AnKaBizuteria.pl

Pamiątki Jan Paweł II

18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II (1978-2005), ogłoszony świętym w roku 2014. Setna rocznica urodzin papieża Polaka jest okazją, by przypomnieć Jego osobę, kupując obrazki ze sklepu AnKa Biżuteria, pozwolą na powrót do tych niezwykłych chwil Jego pontyfikatu.

Wielka postać Jana Pawła II

16 października 1978 r. Karol Józef Wojtyła został wybrany na papieża. Po tym, jak jego poprzednik, papież Jan Paweł I, zmarł niespodziewanie po zaledwie 33 dniach urzędowania, „nie-Włoch” został papieżem po raz pierwszy od 455 lat. Jego narodowość nie była jedyną rzeczą, która odróżniała go od swoich poprzedników. Był Polakiem i został pierwszym papieżem Europy Wschodniej w historii Kościoła. W swoich podróżach zwracał się ku ludziom, a kiedy po raz pierwszy wszedł do kraju, pocałował ziemię. Podczas swojej kadencji odbył łącznie 104 podróże, z których trzy zabrały go do Niemiec - w latach 1980, 1987 i 1996. 2 kwietnia 2005 roku Papież Jan Paweł II zmarł po długiej chorobie. Setki tysięcy zebrało się tego wieczoru na placu św. Piotra, aby upamiętnić Papieża. W ostatnich latach swojego życia coraz bardziej cierpiał z powodu problemów zdrowotnych, długofalowych następstw po ataku 13 maja 1981 r. Miał także chorobę Parkinsona. W ostatnich tygodniach jego życia mówienie i chodzenie stawało się coraz trudniejsze, ale nadal pokazywał się wierzącym.
W dniu 27 kwietnia 2014 r. Papież Franciszek uczynił go świętym dla swojej posługi.

Obrazki srebrne z wizerunkiem Jana Pawła II w sklepieAnKa Biżuteria

Papież Jan Paweł II jest i pozostaje wybitną postacią. Nie tylko jest jednym ze świętych Kościoła tuż po śmierci, ale także historia słusznie przyznaje mu niezapomniane miejsce. Dlatego obrazek srebrny z wizerunkiem Papieża Jana Pawła II będzie wspaniałą pamiątką na ważne okazję, takie jak chrzest, bierzmowanie, komunia, ślub, rocznica, a także wiele innych, jest to oryginalny pomysł dla każdego w każdym wieku, nie zależnie od płci. Obrazek srebrny z wizerunkiem Jana Pawła II to piękny prezent dla osób, które były duchowo z Nim związane, w sklepie AnKa Biżuteria można znaleźć obrazki tylko wysokiej jakości wykonane z największą precyzją. Taki obrazek jest idealnym pomysłem na prezent, który powinien znaleźć się w każdym domu, nie tylko zdobiąc jego wnętrze, ale także przypominając nam o swojej wierze i tym cudownym człowieku.
Średnia ocena obrazków srebrnych z wizerunkiem Jana Pawła II kategorii: 5,0/5-143 opinie klientów.