srebrne obrazy Ostatniej Wieczerzy

Obrazy z Ostatnią Wieczerzą podziwiane są ze względu na zachowanie proporcji i symetrii, a także wyrażenie głębi pomieszczenia, w której apostołowie ucztują z Jezusem. Autor obrazu Leonardo da Vinci posłużył się iluzją rzeczywistości, oddając naturalizm obrazu.

Ostatnia Wieczerza-obrazy

Ostatnia wieczerza jest to moment, w którym Jezus ogłasza, że jeden z apostołów go zdradzi. Leonardo da Vinci w przekonujący sposób łączy ustanowienie Wieczerzy Pańskiej z zapowiedzią Chrystusa, że ​​wkrótce zostanie zdradzony przez jednego ze swoich wiernych. Zróżnicowane reakcje, zarówno w gestach, jak i mimice, odmienna fizjonomia aktorów sprawiają, że „Ostatnia Wieczerza” jest tak sławnym, bo niezwykłym dziełem końca XV wieku. W przeciwieństwie do wielu swoich poprzedników Leonardo wybiera najbardziej dramatyczny moment na scenie biblijnej. Ostatnia wieczerza to moment całkowitej zmiany. Jezus wypowiada słowa: ,,Ten, kto ze mną zanurzył rękę w misce, zdradzi mnie".
Podczas Ostatniej Wieczerzy w wigilię żydowskiego święta Paschy Jezus zapowiada swoją ofiarę za pomocą symboli chleba i wina. Odkupił grzechy od czasów Adama i Ewy. Jego ofiarna śmierć ustanawia nowe przymierze między Bogiem a człowiekiem. Na pamiątkę tego od tamtego czasu chrześcijaństwo wielokrotnie sprawowało sakrament Eucharystii.
Podczas Wieczerzy Pańskiej uobecniamy wydarzenie zbawienia nie tylko jako przeszłe dzieło, ale jako dzieło Boga w naszym życiu, teraz i w przyszłości. Wielką tajemnicą Wieczerzy Pańskiej jest odnowienie naszego życia w Jezusie Chrystusie. „Podstawowy grzech” człowieka, jego oddzielenie od Boga, zostaje zniesiony podczas Wieczerzy Pańskiej. Słowo „dane za was i wylane na odpuszczenie grzechów” odzwierciedla wielkie dzieło pojednania Boga z nami, ludźmi, życie Jezusa aż do śmierci na krzyżu, nas dla zbawienia.

Srebrne obrazy z Ostatnią Wieczerzą w sklepie AnKa Biżuteria

Posiadamy w swojej ofercie obrazki srebrne z Ostatnią Wieczerzą, można więc dopasować odpowiedni obraz według gustu, lub aranżacji mieszkania, będzie to również świetny pomysł na prezent na ważne okazje, takie jak Chrzest, I Komunia Święta czy też sakrament Bierzmowania lub Ślub. Obrazki srebrne z Ostatnią Wieczerzą to nie tylko zwyczajna dekoracja, ale również przedmiot, który ma służyć w modlitwie i refleksji, jest to wyraz uczuć chrześcijańskich i miłości do Jezusa Chrystusa. Podczas ostatniej wieczerzy, Jezus ustanowił sakrament Eucharystii oraz Kapłaństwa, to ważny moment w historii kościoła katolickiego. Dzięki Komunii Świętej każdy chrześcijanin, przyjmujący ciało Chrystusa, jednoczy się z nim i wzmacnia w sobie miłość do Boga i bliźniego, dlatego obraz z Ostatnią Wieczerzą będzie wspaniałą pamiątką na długie lata.
Średnia ocena obrazków srebrnych z Ostatnią Wieczerzą kategorii: 5,0/5 - 112 opinie klientów