obrazki srebrne Matka Boża

Matka Jezusa zajmuje szczególne miejsce w Biblii. Jest bez wątpienia centralną postacią w historii zbawienia i jest czczona bardziej niż jakikolwiek inny święty. 1 stycznia kościół obchodzi uroczystość Matki Bożej, odgrywa Ona ważną rolę w chrześcijaństwie, ponieważ jest matką Jezusa.

Postać Matki Bożej

Kościół katolicki ma cztery dogmaty związane z Maryją (uroczyście głoszone prawdy wiary): Sobór Efeski w 431 roku ogłosił macierzyństwo Maryi, a także prawdziwą boskość Jezusa Chrystusa. Drugi sobór w Konstantynopolu w 553 r. Nauczał o „wiecznym dziewictwie” Matki Marii. W 1854 r. Papież Pius IX ogłosił, że Maryja została poczęta bez grzechu pierworodnego (Niepokalane Poczęcie). Pius XII ogłosił wniebowzięcie Maryi do nieba. 1950. Należy wyraźnie odróżnić cześć Maryi od kultu należącego tylko do Boga, do którego Kościół przywiązuje wielką wagę. Liczne święta maryjne w roku kościelnym świadczą o wielkim szacunku dla Maryi. Powszechne nabożeństwo do Maryi jest wciąż żywe: świadczą o tym pielgrzymki do sanktuariów maryjnych, śpiewy i modlitwy, nabożeństwa majowe i różaniec.
"Maryję nazywamy Matką Miłosierdzia, ponieważ jest Matką Jezusa, w którym Bóg objawił światu swoje Serce przepełnione miłością - naucza Jan Paweł II, "u stóp krzyża Maryja stała się Matką Uczniów Chrystusa, Matką Kościoła i całej ludzkości - stała się ,,Mater Misericordiae". Maryja nazywana jest Królową Nieba, Przedziwną Matką, Pocieszycielką Strapionych, Uzdrowieniem Chorych, Gwiazdą Zaranną, Bramą Niebieską, ale nade wszystko Matką Miłosierdzia. Głęboko zespolona z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem swego Boskiego Syna, mimo głębokiego bólu serca wiedziała, że cierpienie Jezusa ma sens. Ona jest Matką Współczującą. Doskonale wie, co znaczy cierpienie. Jest Królową Męczenników - patrzyła na konanie Syna. "Maryja, stając się Matką Wcielonego Słowa, doświadczyła w sposób wyjątkowy Bożego Miłosierdzia. Równocześnie w sposób wyjątkowy okupiła swój udział w objawieniu się miłosierdzia Bożego ofiarą serca" - czytamy w Encyklice O Bożym Miłosierdziu.

Obrazki srebrne z wizerunkiem Matki Bożej w sklepie AnKa Biżuteria

Maryja, Maria z Nazaretu, Matka Boska – była żoną Józefa z Nazaretu i matką Jezusa Chrystusa. Jest jedną z głównych osób w wierze wielu wyznań chrześcijańskich, była i jest w swej prostocie i macierzyństwie bliższa wielu ludziom, niż sam Bóg, dlatego obrazki z naszego sklepu będą idealnym pomysłem jako pamiątka na chrzest, pierwsze urodziny, komunie, wesele czy dzień ślubu. Obrazki z Matką Bożą o wysokiej jakości wykonania i estetyce, będą oryginalnym prezentem dla każdego niezależnie od płci i wieku, są nie tylko piękną ozdobą mieszkania czy domu, ale także potwierdzeniem swojej wiary.
Średnia ocena obrazków z wizerunkiem Matki Bożej kategorii: 5,0/5-124 opinie klientów.