srebrne obrazki Madonna z Dzieciątkiem

Po samym Chrystusie Maryja jest centralną postacią czczoną w Kościele katolickim. Wierzący zawsze zwracali się do Maryi, ponieważ rozumie ludzi. Niepokalana Madonna reprezentuje absolutną doskonałość ucieleśnioną przez człowieka: nieskończoną czułość, dobrą naturę i piękno. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest uprzywilejowanym pośrednikiem między Bogiem a ludźmi.

Postać Madonny z Dzieciątkiem

Maryja jest uważana za wzór wiary i „matkę” Kościoła katolickiego. Swoim oddaniem dla Boga dała Bogu miejsce w sobie, sprawiła, że ​​wzrastał w Niej. Jednocześnie dała Bogu ludzkie oblicze, uczyniła Go dostrzegalnym i namacalnym wśród ludzi, pomagając tym samym innym wyzwolić i odkupić siebie, stając się w ten sposób prawdziwymi istotami ludzkimi.
„Raduj się, umiłowany; Pan jest z wami. Oto poczniesz i porodzisz syna, któremu nadasz imię Jezus. Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego osłoni cię; dlatego też to, co się narodzi, będzie nazwane świętym Synem Bożym. " Są to słowa skierowane do Maryi, które zmieniły cały Jej świat. Tak napisano w Ewangelii Łukasza w Nowym Testamencie, jest to chrześcijański tekst Zwiastowania, który zapowiada wydarzenie, które zostało przepowiedziane dawno temu: narodziny Bożego Dziecka, z którego dziełem zaświta nowy i zbawczy czas dla ludzi.
Wierzący zwracają się do Matki Bożej, nosicielki miłości i przebaczenia, o zachętę i bezpieczeństwo, pocieszenie i prawdę. Jako symbol całkowitego wyrzeczenia i chęci składania ofiar woli Bożej, Niepokalana Madonna jest symbolem ogromnej i bezinteresownej miłości i wskazuje każdemu, kto zwraca się do Niej swoją modlitwę, właściwą drogę do odkupienia.

Srebrne obrazki Madonna z Dzieciątkiem w sklepie AnKa Biżuteria

Od czasu soboru w Efezie w 431 roku Maryja zajmuje wzniosłą i szczególną pozycję w chrześcijaństwie. Od czasu tego soboru Maryja była czczona jako Matka Boga. Ponieważ Maria nie była już tylko nosicielką Chrystusa, ale nosicielką Boga. Niepokalana Madonna jest symbolem woli Ojca zbawienia wszystkich ludzi przez Jego wcielonego Syna. Srebrne obrazki świętych o tematyce sakralnej z wizerunkami Madonny z Dzieciątkiem, to bogata oferta w sklepie AnKa Biżuteria. Srebrne obrazki to doskonała pamiątka z chrztu, 1. urodzin, pamiątka z okazji Pierwszej Komunii Świętej, bierzmowania, ślubu czy rocznicy ślubu.
Obrazki srebrne stanowią prezent o wyjątkowej i istotnej symbolice. Obrazy w kolorze srebrnym w naszym sklepie są gwarancją dobrej jakości wykonania i wysokiej estetyki. Odmienne formy i prezentacje Madonny pozwalają na dopasowanie wybranej koncepcji do gustu oraz oczekiwań. Polska, jako kraj katolicki docenia takie podarunki, które coraz częściej można zobaczyć w domach. Tak obrazek srebrny może towarzyszyć obdarowanemu przez całe życie. Być ochroną i wsparciem duchowym
Średnia ocena obrazków Madonny z Dzieciątkiem kategorii: 5,0/5 - 95 opinie klientów.