ikony ze srebra

Ręcznie malowane ikony o tematyce sakralnej z wizerunkami świętych to bogata oferta w sklepie AnKa Biżuteria. Takie ikony to oryginalny pomysł na prezent na każdą okazję, będzie to doskonała pamiątka chrztu, komunii, bierzmowania, 1 urodzin, ślubu czy też rocznicy, są gwarancją dobrej jakości wykonania o wysokiej estetyce oraz zachęcają do modlitwy i przypominają o obecności Boga.

Ręcznie malowane ikony - znaczenie

Ikona jest to obraz przedstawiający Jezusa Chrystusa, Matkę Boską, świętych lub sceny biblijne, malowany farbami olejnymi na desce oklejonej płótnem, ikony często tworzone są według ustalonego kanonu - zasady przedstawiania scen, odczytywania kolorów, znaczenia gestów. Ikony mają na celu wzbudzenie zachwytu i dążenie widza do połączenia pośrednio z Bogiem, np. w modlitwie. Nie są to obrazy natury ziemskiej, ale raczej „okna do rzeczywistości niebiańskiej”. Patrząc na ikonę, należy doświadczyć obecności Boga, uważa się to za objawienie tak jak słowo w Biblii. Zgodnie z tym ikony w Kościele prawosławnym nie są uważane za przedmioty sztuki ani za dekorację, ale są istotną częścią sztuki bizantyjskiej. Dla prawosławnych ikona to coś więcej niż święty. Na przykład przedstawiony Chrystus jest dla nich obecny, podobnie jak Maryja, Matka Boża i święci. Dlatego ikony zajmują specjalne i własne miejsce w cerkwiach. Nazywa się to ikonostasem, ścianą oddzielającą nawę główną od sanktuarium. Na tej ścianie ikony są umieszczone obok siebie według precyzyjnej hierarchii.
Ikony mają za zadanie pogłębiać życie duchowe, wprowadzać do modlitwy, modlitwa przed ikoną związana jest z określonym rytuałem: przy zapalonych świecach wierni kłaniają się przed ikonami, całują je. Do malowania ikon używano czystych nasyconych barw oraz dużej ilości złota, ponieważ w płomieniu świec, ikony nabierają szczególnego blasku. Ogień świecy jest symbolem wzniesienia duszy do Boga. Pokłon przypomina o tym, że nie tylko dusza, ale i ciało powinno uczestniczyć w modlitwie.

Wyjątkowe ikony w sklepie AnKa Biżuteria

Ikony są aktualnym kultowym obrazem Kościoła prawosławnego. Są one nie tylko licznie spotykane w kościołach, ale każda rodzina wyznająca wiarę prawosławną ma w swoim mieszkaniu ikonę, przed którą modli się, by być blisko Boga.
Najważniejszą ikoną jest ta z wizerunkiem Jezusa Chrystusa, barwy użyte do jej stworzenia mają swoją symbolikę, oznaczając boską i ziemską naturę Chrystusa, bez wątpliwości ikony są jednymi z najpiękniejszych dzieł sztuki sakralnej. Można wręcz powiedzieć, że ikony ręcznie malowane są ewangelią pisaną obrazem. Ikony są eleganckie, wartościowe i warte uwagi, te dostępne w naszym sklepie można postawić lub powiesić na ścianie, powstają z połączenia srebra i aluminium, dlatego przez cały czas zachowują swój blask i piękno, a także wytrzymałość przez długie lata.
Ikony przedstawiające osoby Święte mają zachęcić do modlitwy oraz przypominać o istnieniu i obecności Boga.
Średnia ocena ikon srebrnych kategorii: 5,0/5 - 76 opinie klientów.