Archanioł Michał - srebrne obrazy


Aniołowie są wspomniani w Biblii, zarówno w Starym, jak i Nowym Testamencie. Są albo posłańcami Boga, strażnikami, książętami i aniołami stróżami. Jeśli okazali się niegodni swojej odpowiedzialności, pojawiają się również jako upadłe anioły. Kult aniołów należy do Archanioła Michała. Nazywany jest „wielkim księciem” i obrońcą narodu wybranego i Kościoła chrześcijańskiego, jest też obrońcą dusz.

Postać Michała Archanioła

Anioły były przedstawiane od wczesnego chrześcijaństwa i pojawiają się w różnych kontekstach i funkcjach. Z biegiem czasu przedstawienia ulegały zmianie, a anioły zostały przystosowane do współczesnych ideałów. Archanioł Michał jest jednym z trzech archaniołów uznanych przez chrześcijaństwo, ale nie tylko, jego postać jest przedmiotem kultu i czci w innych religiach, takich jak judaizm i islam. Jego imię oznacza „Kto jest jak Bóg?” Jego symbolami były zawsze miecz lub włócznia i zbroja. Micheal jest niebiańskim wojownikiem, przywódcą niebiańskich zastępów, tym, który poprowadził armie raju przeciwko Lucyferowi i jego buntownikom, który wyrzucił ich ponad chmury i w ten sposób sprawił, że wpadli do piekła. Michał walczy o przywrócenie boskiej sprawiedliwości i zwycięża, ponieważ sam Bóg działa przez niego. Michał ma za zadanie pomóc nam odrzucić złe nawyki, szkodliwe myśli i niezadowolenie. On nie walczy za nas, ale z nami i przez to wzmacnia nasze wewnętrzne światło, pomaga je oczyścić i tym samym dodaje nowej siły. Zawsze walczył z nami i za nami przeciwko złu i, stosownie, często jest przedstawiany w mieczu i zbroi. Miecz Archanioła Michała jest symbolem wyraźnej mocy miłości w tym sensie, że nazywany jest także „wykonawcą Boga”. Archanioł Michał pomaga, gdy tracimy z oczu niebo. Swoim porywającym zachowaniem sprowadza nas z powrotem na właściwą drogę. Ta droga powrotna nigdy nie jest odcięta i zawsze pozostaje dla nas otwarta.

Srebrne obrazy z Michałem Archaniołem w sklepie AnKa Biżuteria

Nikt nie wie dokładnie, czy archaniołowie naprawdę istnieją lub istnieli. Niemniej jednak wielu ludzi, zwłaszcza wierzących chrześcijan i Żydów, jest przekonanych o ich istnieniu. Zgodnie ze starożytnymi tradycjami aniołowie są posłańcami Boga, którzy stanowią cenną więź między człowiekiem a Bogiem. Jak dziś wiemy, anioły to tak zwane istoty duchowe, do których ludzie mogą przywoływać przy pomocy specjalnych technik lub symboli, a tym samym pozwalają im pomóc. Takim symbolem są obrazki srebrne ze sklepu AnKa biżuteria, przedstawiające Archanioła Michała, będą piękną ozdobą każdego domu i świadectwem naszej wiary. Obrazki z naszego sklepu wykonano z niezwykłą precyzją i dbałością o każdy szczegół, dzięki czemu są one tak niepowtarzalne i wyjątkowe. Są doskonałym pomysłem na prezent na komunię, chrzciny, bierzmowanie, ważny jubileusz i wiele innych okazji. Obrazy z wizerunkiem Archanioła Michała będą przypomnieniem o tym, by kroczyć ścieżką wiary i wystrzegać się pokus, dlatego warto mieć go w swoim domu, niezależnie od płci, wieku czy też gustu, taki obraz będzie oryginalnym prezentem dla bliskiej osoby.
Średnia ocena obrazów z wizerunkiem Archanioła Michała kategorii: 5,0/5-89 opinie klientów.